Deramax®-Omega. Ultrazvukový plašič kun a hlodavců II. generace s ALCsim®

Obrázek
Výrobce
Kód
0470
Ultrazvukový plašič II. generace. Vysoký výkon a bezpečnost pro člověka i domácí zvířata. Využité ultrazvukové signály ALCsim® simulují útoky dravců na škůdce. Cílení škůdci: kuny, myši, potkani, krysy, lasice, rejsci. Účinný dosah 450 m². Český produkt.
Záruka
5 let
EAN
8592932004703
Hmotnost
0,07 kg
Dostupnost
Není dostupné
5 let záruka Možnost vrácení do 6-ti měsíců Napájecí zdroj je v ceně produktu Odesíláme ihned
Cena  s DPH
1 990 Kč /ks
Cena  bez DPH
1 645 Kč /ks

Popis produktu

Název produktu

Deramax-Omega

Cílová skupina škůdců

Myši, potkani, krysy, kuny, lasice, rejsci

Nejvyšší výkon a účinnost

Plašiče škůdců II. generace s ALCsim® jsou prvními akustickými plašiči na světě, které cílí na evoluční zkreslení typu ALB (Auditory Looming Bias) v mozku škůdců. Pomocí simulovaných útoků predátorů s využitím signálů typu ALC (Auditory Looming Cues) vyvolávají vrozené obranné reakce škůdců. Plašiče II. generace s ALCsim® vystavují škůdce trvalému strachu, stresu a úzkosti. Škůdci tak chráněný prostor opouští a hledají nové útočiště. Díky využití více akustických proudů v pásmu 40 kHz se současně jedná o plašiče myší, potkanů, krys, kun, lasic a rejsků s nejvyšším bezpečným akustickým výkonem.

Bezpečnost

Plašiče II. generace s ALCsim® využívají pouze ultrazvukové pásmo 40 kHz, které je obecně nejbezpečnějším a posledním sledovaným pásmem z hlediska hlukových zákonů. K dispozici máme interní zdravotně bezpečnostní analýzu, která byla řešena se zřetelem na vnější sluchové ústrojí, fyziologické funkce i kognitivní funkce. Naše plašiče (odpuzovače) myší, potkanů, krys, kun, lasic a rejsků jsou tak naprosto bezpečné pro člověka, ale také pro běžná domácí a hospodářská zvířata a dále ptáky, plazy a obojživelníky. Dodržení zákonných hlukových limitů v souvislosti s ultrazvukem šířeným vzduchem je samozřejmostí.

Světově unikátní řešení

Plašiče škůdců II. generace s využitím ALCsim® značky Deramax® jsou principiálně nejúčinnější ultrazvukové plašiče hlodavců a lasicovitých na světě. Využití ALC (Auditory Looming Cues) v plašičích škůdců je světově unikátní řešení společnosti Deramax.cz s.r.o. s aktivní ochranou u patentového úřadu ČR, v přípravě je pak řešení ochrany i pro další země. Vývoj ultrazvukových plašičů škůdců II. generace s ALCsim® trval několik let a během vývoje bylo celkově posouzeno více než 1 000 relevantních vědeckých prací, z nichž přes 180 bylo přímo využito pro řešení komplexního vývojového systému plašičů II. generace s využitím ALCsim®.

Další informace k plašičům škůdců II. generace s ALCsim najdete v článcích:
Elektroakustické plašiče II. generace s ALCsim®
Je možné vyrobit účinnější ultrazvukový plašič než je Deramax II. generace s ALCsim®?
Jak „hacknout“ mozek škůdců ultrazvukovým plašičem s ALCsim®

Technické údaje plašiče Deramax®-Omega:

Typ plašiče: ultrazvukový plašič s ALCsim®. Zcela bezhlučný a bezpečný pro člověka i domácí a hospodářská zvířata.
Počet nezávislých generátorů ALCsim®: 1
Účinný proti: kuny, myši, potkani, krysy, lasice, rejsci
Napájení: 12 V napájecí zdroj. Napájecí zdroj je součástí balení.
Příkon: 0,4 W. Spotřeba: 0,3 kWh/měsíc. Spotřeba v Kč: cca 3 Kč/měsíc
Umístění: vnitřní i venkovní použití. Plašič je odolný proti vodě, sněhu, vlhkosti, prachu, vysoké teplotě i mrazu.
Účinný dosah: do 22 m od plašiče
Účinná plocha: do 450 m2
Vodorovný úhel záběru: 150°
Svislý úhel záběru: 150°
Hladina akustického tlaku Lmax: 97 dB/1 m (efektivní hodnota TrueRMS)
Kmitočtový rozsah: 36 kHz až 45 kHz (pásmo 40 kHz, 1/3 oct.)
Automatická změna kmitočtu: ano
Automatická změna výkonu: ano
Negativní vliv na člověka: žádný
Negativní vliv na domácí zvířata: žádný
Negativní vliv na hospodářská zvířata: žádný
Pracovní teplota: -25 °C až +80 °C
Rozměry: 105 mm x 60 mm x 40 mm (s montážními úchyty)
Hmotnost plašiče: 71 g
Celková hmotnost balení: 268 g
Země původu: Česká republika
Výrobce: Deramax.cz s.r.o.

 

Oficiální měření

Hladina akustického tlaku:
97 dB/1 m. Hodnota LAmax (TrueRMS). Protokol o zkoušce 17.053.003-1. Měření bylo řešeno ve zkušebně TÜV SÜD.

Elektromagnetická kompatibilita (EMC):
Protokol o zkoušce 250098-01/01. Měření bylo řešeno v Elektrotechnickém zkušebním ústavu (EZÚ).

 

Užitné vzory, průmyslové vzory, patenty, ochranné známky:

UV 37557
UV 37884
PV 2023-415
PV 2024-139
RCD (průmyslový vzor společenství): 015057017-0002
EUTM 018866646: ALCsim
EUTM 018517628: Deramax

 

Rozsah účinnosti plašiče Deramax-Omega

Nejvyšší účinná vzdálenost od plašiče je do 22 metrů. Vodorovný úhel záběru plašiče je 150°. Účinná plocha, kterou je plašič schopný obsáhnout signálem, tvoří kruhovou výseč, která zabírá téměř ½ kruhu. Rozsah účinné plochy je tak až 450 m². Čistě matematicky by byl rozsah účinné plochy ještě větší, ale reálný tvar účinné plochy je poněkud složitější, než je pravidelná kruhová výseč, a proto počítáme v celém rozsahu kolem plašiče pro výpočet účinné plochy maximální dosah 18 metrů, i když v ose před generátorem signálu je max. účinná vzdálenost až 22 metrů. Svislý úhel záběru plašiče Deramax-Omega je shodný s vodorovným úhlem záběru, tedy 150°.

Umístění plašiče Deramax-Omega v chráněném prostoru

Běžným způsobem umístění plašiče Deramax-Omega při použití ve vnitřních prostorách je jeho položení na vhodné místo na zemi v chráněném prostoru, ideálně do rohu, přičemž ultrazvukový twitter je nasměrován na protilehlý roh místnosti. Tento způsob se doporučuje zejména v případě, že se jedná o jednu místnost, halu, sklad apod. V případě více navazujících místností, skladů, hal apod. je vhodné umístit plašič do centrální místnosti, spojovací chodby nebo do největšího prostoru. V takovém případě by měl být plašič (odpuzovač) nasměrován tak, aby vestavěný ultrazvukový twitter co nejlépe pokrýval chráněné oblasti. Pro lepší představu je možné si představit plašič jako kapesní svítilnu – pokud chcete prostor dobře osvítit, musíte ji správně nasměrovat. Podobně je vhodné směrovat i plašič Deramax-Omega, který sice nevysílá světlo, ale ultrazvukový signál pomocí vestavěného twitteru. Při použití ve venkovních prostorách doporučujeme umístit plašič do rohu nebo na okraj chráněné plochy, ideálně na vyvýšené místo. Pro delší životnost zařízení je vhodné jeho umístění pod přístřešek či stříšku.

Čím se liší plašiče Deramax-Ultima, Deramax-Audit a Deramax-Omega

Účinný dosah plašiče Deramax-Ultima je až 1200 m², Deramax-Audit pokrývá plochu do 700 m² a Deramax-Omega má účinný dosah 450 m². Model Deramax-Ultima má vestavěny čtyři nezávislé generátory ultrazvukových signálů a vyzařuje je do všech čtyř stran (360°). Deramax-Audit obsahuje dva nezávislé generátory a vyzařuje signál do dvou směrů v rámci kruhové výseče o rozsahu 240° (téměř tři čtvrtiny kruhu). Deramax-Omega disponuje jedním generátorem a vyzařuje signál v kruhové výseči o rozsahu 150° (téměř polovina kruhu). Svislý úhel záběru je u všech tří modelů stejný – činí 150°. Plašič Deramax-Ultima tedy nabízí větší účinnou plochu, vyšší akustický výkon a lepší pronikání ultrazvukových signálů do prostoru. Díky čtyřem nezávislým generátorům účinněji simuluje tzv. ALC signály – tedy útoky predátorů na škůdce – a to z více směrů než model Deramax-Audit. Výhodou je také to, že není nutné zařízení přesně směrovat, což je naopak u modelu Deramax-Audit důležité kvůli omezenému rozptylu signálu. Model Deramax-Omega je vybaven jedním ultrazvukovým generátorem a výškovým reproduktorem (twitterem). I když má menší dosah než Deramax-Audit nebo Deramax-Ultima, je plně dostačující pro použití ve větších samostatných místnostech, v objektech členěných na menší prostory nebo na menších venkovních plochách. Ať už zvolíte kterýkoli z těchto tří modelů, vždy získáte vysoce účinný prostředek proti škůdcům, který svým sofistikovaným způsobem fungování výrazně převyšuje běžně dostupné plašiče.

Další informace k vlastnostem plašičů a jejich vhodnému umístění najdete v článcích:
Jak vybrat a instalovat plašič škůdců
Vše o plašičích Deramax® - Dotazy a odpovědi (FAQ)

 

Váháte, zda zvolit plašič Deramax II. generace s ALCsim® nebo jiný typ plašiče?

Elektroakustické plašiče II. generace s ALCsim® nemají žádnou nevýhodu oproti všem stávajícím typům elektroakustických plašičů, ale pouze přidávají zásadní výhody a eliminují nevýhody plašičů I. generace. Běžné plašiče škůdců I. generace jsou často velmi primitivní zařízení, jejichž jediným cílem je hrubou silou útočit na vnější sluchové ústrojí škůdců, které je tímto způsobem v krátkém čase poškozeno a další provoz takového plašiče (odpuzovače) na myši, potkany, krysy, kuny, lasice a rejsky je pak již často zcela zbytečný. Plašiče II. generace jsou sofistikovaná zařízení, která využívají ultrazvukový akustický signál proti škůdcům mnoha způsoby, a především s unikátním využitím aktivace vrozených obranných reflexů pomocí simulace ekologicky relevantních akustických signálů typu ALC.

Zásadní výhody elektroakustických ultrazvukových plašičů II. generace s ALCsim®

- Aktivují vrozené obranné reflexy škůdců pomocí ALCsim®.
- Zvyšují vnímanou hlasitost signálu plašičů v mozku škůdců.
- Vícenásobně simulují pohyb a rychlé útoky predátorů.
- Mají dlouhodobou účinnost (minimální habituace a ochrana sluchu).
- Jsou účinné i v hlučném prostředí.
- Maximalizují akustický výkon využitím více akustických proudů.
- Maximalizují kognitivní a emoční zatížení škůdců.
- Jsou naprosto bezhlučné a bezpečné pro člověka i domácí zvířata.
- Narušují druhovou i mezidruhovou komunikaci škůdců.
- Narušují škůdcům určování polohy, rychlosti a směru zdrojů zvuků.

Co je ALC (Auditory Looming Cues) a ALB (Auditory Looming Bias)

Zdroj zvuku, který se určitou rychlostí přibližuje k posluchači, vytváří akustické podněty ALC, které signalizují blížící se nebezpečí, jedná se tedy o hrozebné sluchové podněty. Jako odezva na podněty ALC a ochrana před možným nebezpečím se v mozku některých savců vytvořilo evoluční zkreslení ALB, díky kterému jsou schopni velmi rychle reagovat na hrozící nebezpečí aktivací vrozených obranných reflexů pro „boj nebo útěk“. Akustické podněty ALC tedy díky zkreslení při jejich vnímání (ALB) vyvolávají v mozku abnormální nervové reakce a jsou nejúčinnější sluchovou aktivací vrozených obranných reflexů, a to z hlediska fyziologických, kognitivních, behaviorálních i emočních reakcí.

Co je ALCsim® (Auditory Looming Cues simulation)

ALCsim® je název pro uměle vytvářené signály typu ALC využívané v plašičích škůdců II. generace od společnosti Deramax.cz s.r.o. Signály ALCsim® simulují okolní pohyb predátorů a jejich nenadálé útoky na škůdce, proti kterým jsou plašiče (odpuzovače) určeny. Škůdci jsou tak vystaveni trvalému pocitu ohrožení s vyústěním ve strach, stres a úzkost a následným opuštěním prostoru chráněného plašičem. Signály ALCsim® vyvolávají vrozené obranné reakce, a proto je možná habituace (postupný úbytek reakce) škůdců omezena na minimum. Dlouhodobou účinnost pak pomáhá zajišťovat také ohleduplnost signálů ALCsim® vůči vnějšímu sluchovému ústrojí škůdců. A toto ústrojí je pro nás velmi důležitá a citlivá cesta pro dopravu signálů ALCsim® přes sluchovou dráhu do oblastí mozku škůdců, ve kterých dochází ke zpracování simulovaných sluchových podnětů ALC.

 

Garance kvality

Plašiče II. generace s ALCsim® nejsou z hlediska své dlouhodobé účinnosti a bezpečnosti překonatelné jinými možnostmi využití akustických signálů proti škůdcům z čeledi myšovitých a kunovitých. Jednoduše proto, protože při vývoji těchto plašičů škůdců jsme se dostali na hranice současného vědeckého poznání o sluchovém ústrojí těchto škůdců a o zpracování akustických podnětů v jejich centrální nervové soustavě. Nicméně ani přes tyto skutečnosti nejsme vždy a za všech okolností schopni zaručit 100 % úspěšnost našich plašičů s ALCsim® v boji proti škůdcům. Takové případy jsou ale velmi ojedinělé a obecně vždy postupujeme tak aby náš zákazník nebyl nijak poškozen a abychom mu pomohli najít například vhodnější umístění plašiče, nebo výkonnější variantu apod. A pokud chce vyzkoušet zcela jiné řešení svého problému se škůdci a vysloví přání plašič vrátit, považujeme za samozřejmé mu vyhovět. V případě, že by tedy do 30 dnů od instalace plašiče nedošlo ke zlepšení problémů se škůdci, doporučujeme kontaktovat našeho technika na mailové adrese technik@deramax.cz s popisem problému a stručným popisem umístění plašiče.